×

Messaggio

Failed loading XML... attributes construct error Couldn't find end of Start Tag rss line 1 Extra content at the end of the document

316 Massimo Pantera Le Lumache G.S. 1:42:54

317 Alessandro Filippi Pratese Podistica 1:42:58

318 Federico Ramundo Cai Prato G.P. 1:43:07

319 Paolo Degli Esposti Valbisenzio Podistica 1:43:08

320 Stefano Cirri Pratese Podistica 1:43:11

321 Alessandro Baldi Il Fiorino G.S. 1:43:13

322 Giacomo Provvedi Resco Reggelo 1:43:18

323 Antonio Fiaschi Pratese Podistica 1:43:19

324 Samuel Bellin Colli Alti Signa 1:43:22

325 Piero De Antoniis Adriatico Runners 1:43:24

326 Cristiano Torricelli Ausonia G.S. 1:43:26

327 Luca Gonfiotti Free Style 1:43:27

328 Francesco Danesi Silvano Fedi A.S.C 1:43:30

329 Andrea Mattei Casalguidi Atletica 1:43:30

330 Caterina Ferroni Marciatori Marliesi 1:43:32

331 Stefano Forzoni Pieve A Ripoli G.S. 1:43:35

332 Bruno Vestri Uisp Socio Singolo 1:43:38

333 Cristiano Padovan Vtb Atomica Triathlon 1:43:40

334 Ezio Cipolloni Cai Pistoia G.P. 1:43:43

335 Ernesto Buccieri Uisp Socio Singolo 1:43:48

336 Daria Granozio Uisp Socio Singolo 1:43:52

337 Valter Capaccioli Campi Atletica 1:44:00

338 Laurent Amaro Uisp Socio Singolo 1:44:09

339 Nicola Stefanini Uisp Socio Singolo 1:44:09

340 Vittorio Gaglioti Rampi Team Giulianova 1:44:12

341 Luca Ramazzotti Cesare Battisti Vernio 1:44:17

342 Valter Minighetti Fattori Podistica 1:44:19

343 Daniele Gori Cai Pistoia G.P. 1:44:22

344 Moreno Guidotti Pieve A Ripoli G.S. 1:44:24

345 Roger Mancini Vtb Atomica Triathlon 1:44:25

346 Raffaele Papillo Gruppo Citta’ Di Genova 1:44:25

347 Stefano Filippini Il Ponte Circlo Arci 1:44:28

348 Marco Cardelli Barberino Runners 1:44:31

349 Fabio Vannucchi Vtb Atomica Triathlon 1:44:36

350 Marco Fiorett I Vtb Atomica Triathlon 1:44:36

351 Alessio Bonacchi Vtb Atomica Triathlon 1:44:37

352 Stefano Rosati Amici Di Mario Club 1:44:37

353 Valentina Nesi Uisp Socio Singolo 1:44:45

354 Simone Zipoli Vtb Atomica Triathlon 1:44:45

355 Liberato Vitillo Croce D’oro Palagym G.S. 1:44:46

356 Ignazio Bonomo Pratese Podistica 1:44:48

357 Stefano Mattiello Le Sbarre G.P. 1:45:05

358 Giovanni Pezzucchi Isolotto U.P. 1:45:07

359 Sandra Bartoli Mont. Il Campion. 1:45:11

360 Maurizio Bonifazi Uisp Socio Singolo 1:45:11

361 Gianfranca Secci Mont. Il Campion. 1:45:11

362 Paolo Novellini Misericordia Aglianese 1:45:11

363 Umberto Goti Pratonord Polisportiva 1:45:15

364 Andrea Donatini Maiano G.S. 1:45:16

365 Salvatore Alessandri M. Dei Paschi 1:45:16

366 Miria Rosadi Le Lumache G.S. 1:45:18

367 Giuseppe Paino Isolotto U.P. 1:45:21

368 Ciro Nardella Futura Prato G.P. 1:45:24

369 Marcello Gosetto Chiesanuova Mis. 1:45:24

370 Giuseppe Buda La Stanca Podistica 1:45:24

371 Lido Lucioli Croce D’oro Montale C.A. 1:45:24

372 Alessio Nistri Maiano G.S. 1:45:25

373 Marco Cocco Ausonia G.S. 1:45:28

374 Paolo Dell’Omo Palagym 2005 Asd 1:45:28

375 Enrico Barducci Croce D’oro 1:45:29

376 Alessandro Bottari Costa Azzurra 1:45:29

377 Marco Vendemiati Croce D’oro 1:45:34

378 Franco Scarpa Capraia E Limite Atletica 1:45:39

379 Luigi Ercoli Silvano Fedi A.S.C 1:45:44

380 Donatella Serafini Marciatori Marliesi 1:45:52

381 Fabio Gualtieri Misericordia Aglianese 1:45:53

382 Franco Briganti Amici Di Mario Club 1:45:55

383 Maria Pasquariello Colzi U.S. 1:45:56

384 Sergio Galli Colzi U.S. 1:45:56

385 Alessandro Bertini Uisp Socio Singolo 1:46:01

386 Celestino Russo Mont. M.T. Asd 1:46:01

387 Gianluca Benelli Campi 04 1:46:04

388 Fabiano Casale Uisp Socio Singolo 1:46:07

389 Fortunato Carloni Calenzano Atletica 1:46:12

390 Piero Esposito Cai Pistoia G.P. 1:46:24

391 Francesco Gentileschi Toscana Atletica 1:46:27

392 Diego Tazioli Misericordia Aglianese 1:46:27

393 Caterina Barbani Misericordia Aglianese 1:46:27

394 Paolo Marini Empoli Toscana Atletica 1:46:30

395 Matteo Danesi Silvano Fedi A.S.C 1:46:38

396 Renzo Campolmi Isolotto U.P. 1:46:43

397 Gianni Boccardi Uisp Socio Singolo 1:46:50

398 Massimiliano Orsucci Vtb Atomica 1:46:52

399 Paolo Zaccagna Free Style Tri. 1:46:55

400 Stefano Zanotti Calenzano Atletica 1:46:57

401 Matteo Gianotti Pratese Podistica 1:47:01

402 Daniela Rausse Il Fiorino G.S. 1:47:05

403 Walter Pacini Fattori Podistica 1:47:08

404 Antonio Puzio Cai Pistoia G.P. 1:47:10

405 Andrea Bardazzi Barberino Runners 1:47:17

406 Federico Carlesi Rodolfo Boschi 1:47:30

407 Giuseppe Casulli Jolly Motors G.S. 1:47:31

408 Luca Dacci Le Torri 1:47:32

409 Alessandro Del Cittadino Silvano 1:47:43

410 Massimiliano Sadotti C. D’oro Mont. 1:47:43

411 Margherita Giuliattini Maiano 1:47:44

412 Giuseppe Palmeri Citta’ Di Sesto G.S. 1:47:50 413 Gabriele De Masis Chies. Mis. 1:47:55 414 Alessandro Lazzareschi Stiava Avis 1:48:02 415 Benedetta Del Rosso Free Style Tri. 1:48:05 416 Lauro Chelotti Free Style 1:48:06 417 Alessandro Melani Iolo Asd 1:48:09 418 Roberto Cioria Polizia Municipale Gs 1:48:11 419 Felice Portofranco Pratese Podistica 1:48:16 420 Massimiliano Biagioni Uisp Socio Singolo 1:48:16 421 Roberto D’Avossa Croce D’oro 1:48:25 422 Stefano Roggi Bellavista Gs 1:48:49 423 Valentina Frosali Uisp Socio Singolo 1:48:49 424 Emanuele Quaranta Castelfranchesi 1:49:14 425 Gianpaolo Catanese Mens Sana 1:49:16 426 Elena Di Pirro Team Le Creme Firenze 1:49:18 427 Massimo Zangheri Uisp Socio Singolo 1:49:19 428 Marco Nesi Croce D’oro Palagym G.S. 1:49:21 429 Barbara Pampaloni Bellavista Gs 1:49:22 430 Marco Pisano Rodolfo Boschi Polisportiva 1:49:35 431 Sabine Thielemans Uisp Socio Singolo 1:49:36 432 Simone Tredici Barberino Runners 1:49:44 433 Giuseppe Vannini Bellavista Gs 1:49:55 434 Elisabetta Arosio Villasanta G.S. 1:49:55 435 Andrea Becheri Uisp Socio Singolo 1:50:01 436 Pasquale Fabrizio Futura Prato G.P. 1:50:06 437 Paolo Guagni Chiesanuova Miser. 1:50:06 438 Rodolfo Bonacchi Misericordia Aglianese 1:50:06 439 Raffaele Carli Cai Pistoia G.P. 1:50:06 440 Michele Cantini Montelupo Runners 1:50:25 441 Raffaella Di Maggio Mens Sana 1:50:33 442 Sauro Ghignola Uisp Socio Singolo 1:50:41 443 Giuseppe Mazzoni Vtb Atomica Triathlon 1:50:44 444 Giorgio Cioni Castelnuovo 1:50:49 445 Nicola Mugnai Croce D’oro Palagym G.S. 1:50:49 446 Gianni Massimo Azzarri Barberino 1:50:53 447 Marco Nesi Maiano G.S. 1:50:57 448 Luciano Costi Polizia Municipale 1:51:03 449 Guido Ricci Uisp Socio Singolo 1:51:09 450 Michela Marchi Il Fiorino G.S. 1:51:19 451 Fabio Ermini Maiano G.S. 1:51:29 452 Giovanni Ducceschi Le Fonti G.P. 1:51:29 453 Massimo Calamai Uisp Socio Singolo 1:51:32 454 Ilario Cammelli Uisp Socio Singolo 1:51:42 455 Vincenzo Meola Le Fonti G.P. 1:51:43 456 Luca Catallo Le Lumache G.S. 1:51:54 457 Franco Lodovichi Filippide G.P. Chiusi 1:52:07 458 Maurizio Mungai Uisp Socio Singolo 1:52:09 459 Daniele Ceccherini Croce D’oro 1:52:13 460 Enzo Funghi Perignano Atletica 1:52:29 461 Michele Scannadinari La Stanca 1:52:31 462 Dante Matteoni Pratese Podistica 1:52:42 463 Vincenzo Roberto Fidippide G.S. 1:52:44 464 Vezio Verzelli Jolly Motors G.S. 1:52:52 465 Filippo Cenci Nuova Atletica Lastra A.S. 1:52:52 466 Paolo Giannini Monteaperti G.S. 1:52:52 467 Paolo Bagnoli Barberino Runners 1:52:57 468 Simone Baldi Uisp Socio Singolo 1:52:59 469 Davide Silvestri Signa Atletica 1:53:00 470 Simona Bertolucci Cai Pistoia G.P. 1:53:02 471 Anna Maria Celletti Uisp Socio Singolo 1:53:02 472 Nilo Franceschini Vinci Atletica 1:53:03 473 Stefano Dominici Colzi U.S. 1:53:04 474 Riccardo Niccoli Barberino Runners 1:53:07 475 Luca Faggi Colzi U.S. 1:53:18 476 Raffaele Panico Gorizia Marciatori S.S. 1:53:36 477 Aleandro Marini Capannese Podistica 1:53:39 478 Graziano Bruno Chiesanuova Mis. 1:53:41 479 Catia Soldi Croce D’oro Montale C.A. 1:53:47 480 Carlo Tempesti Rodolfo Boschi 1:53:53 481 Lorenzo Belli Uisp Socio Singolo 1:54:16 482 Andrea Nesti La Stanca Podistica 1:54:16 483 Michele Quarto Bancari Romani G.S. 1:54:32 484 Maurizio Bartolini Citta’ Di Sesto G.S. 1:54:38 485 Gianfranco Fabbri Rinascita Montev. 1:54:45 486 Andrea Cavicchioli Costa Azzurra 1:54:51 487 Gabriele Bellini Le Panche 1:54:51 488 Fabio Panichi Uisp Socio Singolo 1:54:59 489 Luigi Nardella Futura Prato G.P. 1:55:00 490 Vanni Casciani Futura Prato G.P. 1:55:00 491 Raffaello Tarli Rodolfo Boschi 1:55:05 492 William Ducceschi Uisp Socio Singolo 1:55:06 493 Virginia Gallo Rodolfo Boschi Pol. 1:55:06 494 Gina Nesti Silvano Fedi A.S.C 1:55:06 495 Daniela Brega Mens Sana Polisportiva 1:55:11 496 Valeria Marchiò Olona Runners 1:55:11 497 David Carlesi Uisp Socio Singolo 1:55:21 498 Massimiliano Filippini Il Ponte 1:55:29
499 Endrio Billi Primo E Pizza Bike 1:55:31

500 Claudio Cecconi Uisp Socio Singolo 1:55:47 501 Marzio Guasti Croce D’oro Palagym G.S. 1:55:55 502 Piero Targetti Costa Azzurra 1:56:07 503 Pierluigi Bernocchi Signa Atletica 1:56:08 504 Franca Tosi Cai Pistoia G.P. 1:56:10 505 Mariacristina Gori Cai Pistoia G.P. 1:56:10 506 Francesco Lagioia Croce D’oro 1:56:17 507 Enrico Pezzano Uisp Socio Singolo 1:56:32 508 Piero Lucarini Fattori Podistica 1:56:33 509 Immacolata Izzo Misericordia Aglianese 1:56:34 510 Massimo Bartoloni Csi Socio Singolo 1:56:41 511 Denis Villani Pratese Podistica 1:56:50 512 Elio Di Rienzo Uisp Socio Singolo 1:56:50 513 Piero Vivarelli Cometa G.S. 1:56:51 514 Emiliano Randellini Uisp Socio Singolo 1:56:53 515 Stefano Giuliani Ausonia G.S. 1:56:54 516 Luca Donatini Fidippide G.S. 1:56:55 517 Sergio Fiaschi Uisp Socio Singolo 1:57:08 518 Antonio Desideri Colli Alti Signa 1:57:16 519 Alessandro Tredici Barberino Runners 1:57:18 520 Patrizio Migliore Cai Pistoia G.P. 1:57:18 521 Laura Frati Uisp Socio Singolo 1:57:20 522 Duccio Morini Barberino Runners 1:57:25 523 Tiziano Meneghetti Uisp Socio Singolo 1:57:32 524 Riccardo Romano Carispe La Spezia 1:57:38 525 Mario Scuffi Misericordia Aglianese 1:57:54 526 Armando Amedeo Bresci Uisp 1:58:00 527 Pierluigi Bartolini Risubbiani 2008 A.S.D. 1:58:02 528 Vinicio Cecchi Jolly Motors G.S. 1:58:12
529 Carlo Coppini Primo E Pizza Bike 1:58:36

530 Paola Lombardi Uisp Socio Singolo 1:58:39 531 Emanuele Bartoletti Cai Pistoia G.P. 1:58:42 532 Fabrizio Mancini Uisp Socio Singolo 1:58:44 533 Giancarlo Talamini Piacenza Marce Asd 1:58:46 534 Laura Fiorentini Le Sbarre G.P. 1:58:46 535 Fabio Bitini Pratonord Polisportiva 1:58:49 536 Fabio Pallassini Torre Del Mangia 1:58:55 537 Matteo Savasta U.S. Primiero 1:59:04 538 Luciano Gualtieri Risubbiani 2008 A.S.D. 1:59:10 539 Paola Bigliazzi Monteriggioni 1:59:16 540 Paolo Bertini Vinci Atletica 1:59:17 541 Gerardo Liberatore Uisp Socio Singolo 1:59:21 542 Giuseppe Caiani Uisp Socio Singolo 1:59:24 543 Giuseppe Nanni Uisp Socio Singolo 1:59:25 544 Stella Pacini Filippide Chiusi G.S. Siena 1:59:25 545 Christian Biancalani Uisp Socio Singolo 1:59:31 546 Enrico Geri Nuova Atletica Lastra A.S. 1:59:45 547 Sauro Baldini Uisp Socio Singolo 1:59:52 548 Marco Paolicchi Uisp Socio Singolo 1:59:56 549 Patrizio Manetti Fattori Podistica 1:59:57 550 Dino Calzolari Colli Alti Signa 2:00:09 551 Assunta Ioanna Futura Prato G.P. 2:00:09 552 Lorenzo Cittadini Pistoia Avis Copit Pod. 2:00:14 553 Monica Liguori Cai Pistoia G.P. 2:00:17 554 Sergio Abeni Borgo A Buggiano Atletica 2:00:35 555 Yveta Lunakova Jolly Motors G.S. 2:01:07 556 Marcello Calamai 29 Martiri A.S.D. 2:01:08 557 Cristiano Morini Torre Del Mangia 2:01:17 558 Diego Nasci Silvano Fedi A.S.C 2:01:20 559 Fabio Cipriani Uisp Socio Singolo 2:01:54 560 Sergio Cristofaro Olimpia Colle Pol. 2:02:04 561 Renzo Brachi Cesare Battisti Vernio 2:02:28 562 Patrizia Tornaboni Val Di Magra Uisp 2:02:36 563 Domenico Rollo Val Di Magra Uisp 2:02:37 564 Rita Baroni Uisp Socio Singolo 2:03:00 565 Roberto Boeri Uisp Socio Singolo 2:03:00 566 Gianluca Fantacci La Stanca Podistica 2:03:00 567 Claudio Sostegni Bellavista Gs 2:03:13 568 Raffaele Pascarella La Stanca Podistica 2:03:17 569 Laura Failli Torre Del Mangia 2:03:28 570 Alessandra Cozzi Uisp Socio Singolo 2:03:40 571 Graham Skinner Uisp Socio Singolo 2:03:40 572 Daniele Rigamonti Uisp Socio Singolo 2:03:49 573 Piero Lozzi Jolly Motors G.S. 2:03:51 574 Alessandro Braga Colzi U.S. 2:04:03 575 Marijke Van Zee Wsv Bad Hofgastein 2:04:17 576 Salvatore Dell’Aia Pratese Podistica 2:04:23 577 Biagio Castellano Costa Azzurra 2:04:23 578 Rodolfo Salvi Misericordia Aglianese 2:04:25 579 Marco Sostegni Uisp Socio Singolo 2:04:33 580 Manrica Begliomini Pratese Podistica 2:04:42 581 Fernando Innaco 29 Martiri A.S.D. 2:04:44 582 Cristina Bini Uisp Socio Singolo 2:04:54 583 Francesco Biacchessi Croce D’oro 2:04:59 584 Fulvio Pelagatti Uisp Socio Singolo 2:04:59 585 Rino Giorni Quadrifoglio Cral 2:05:18 586 Emanuela Beriola Croce D’oro 2:05:45 587 Mario Ceccarelli Rodolfo Boschi Pol. 2:05:56 588 Fabio Bettini Mens Sana Polisportiva 2:05:58 589 Paolo Cichero Rapallo Golfo Paradiso 2:05:58 590 Giuliana Aiazzi Cesare Battisti Vernio 2:06:07 591 Carmelo Palmigiano Cai Pistoia G.P. 2:06:10 592 Biagio Maggiani Carispe La Spezia 2:06:11 593 Carlo Mannelli Uisp Socio Singolo 2:06:12 594 Luigi Tosi Silvano Fedi A.S.C 2:06:13 595 Marco Pastacaldi Uisp Socio Singolo 2:06:27 596 Michele Paolella Uisp Socio Singolo 2:06:35 597 Luca Ciardi Prato Tennis Club 2:06:48 598 Sergio Bonaiuti Il Ponte Circlo Arci 2:06:55 599 Leonardo Cecconi Usl 3 Pistoia 2:07:09 600 Franco Bertini Cai Pistoia G.P. 2:07:22 601 Teresa Stolfi Valbisenzio Podistica 2:07:26 602 Andrea Pagli Valbisenzio Podistica 2:07:27 603 Agostinangela Cinellu Porto Torres Dept. 2:07:35 604 Andrea Galardini Usl 3 Pistoia 2:08:34 605 Mariacristina Fordiani Valbisenzio 2:08:38 606 Federico Ceppi Uisp Socio Singolo 2:09:06 607 Letizia Vannucchi 29 Martiri A.S.D. 2:09:12 608 Fabio Bellandi Ausonia G.S. 2:09:30 609 Giada Arrigoni Silvano Fedi A.S.C 2:09:34 610 Riccardo Aiazzi Uisp Socio Singolo 2:09:35 611 Simone Innocenti 2:09:37 612 Elisabetta Bellini Le Lumache G.S. 2:09:53 613 Simone Alba Uisp Socio Singolo 2:10:32 614 Fiorello Maestripieri Cai Pistoia G.P. 2:10:54 615 Fernando Ferrantini Costa Azzurra 2:11:01 616 Stefano Calistri Uisp Socio Singolo 2:11:02 617 Marcello Corti Gymnasium Asd 2:11:31 618 Marta Montelatici Uisp Socio Singolo 2:11:49 619 Barbara Brighindi Le Lumache G.S. 2:11:59 620 Loreno Giannoni Cai Pistoia G.P. 2:12:09 621 Fabrizio Orlandi Chiesanuova Mis. 2:12:21 622 Umberto Massellucci Uisp Socio Singolo 2:12:34 623 Domenico Belnome Pratese Podistica 2:12:35 624 Raffaele Moccia Pratese Podistica 2:12:36 625 Carlotta Catani Uisp Socio Singolo 2:12:40 626 Francesco Bonetti Uisp Socio Singolo 2:12:41 627 Mila Carmagnini Uisp Socio Singolo 2:13:44 628 Fiorenzo Sardi Fattori Podistica 2:13:54 629 Monica Dosso Cesare Battisti Vernio 2:14:09 630 David Settesoldi Uisp Socio Singolo 2:14:13 631 Michele Innaco Uisp Socio Singolo 2:14:33 632 Chiara Ciolli Uisp Socio Singolo 2:15:29 633 Carlo Basilico Chiesanuova Mis. 2:15:32 634 Laura Agriesti Uisp Socio Singolo 2:17:31 635 Bernardo Giganti Assi Banca Toscana 2:17:46 637 Giuliano Barcacci Pratese Podistica 2:21:15 638 Emilio Ammannati Uisp Socio Singolo 2:23:14 639 Cinzia Begliomini Pratese Podistica 2:27:21 640 Luca Massini Montevarchi Atletica 2:28:10 641 Alessandro Massini Uisp Socio Singolo 2:28:11 642 Anna Buscialà Pratese Podistica 2:28:45